Недержавні пенсійні фонди в управлінні КУА «Національний резерв»

Приватне акціонерне товариство КУА «Національний резерв» здійснює управління активами 1-го корпоративного і 2-х відкритих недержавних пенсійних фондів:

  • Відкритий недержавний пенсійний фонд «Резерв Рівненщини»,
  • Відкритий недержавний пенсійний фонд «Столичний резерв»,
  • Корпоративний недержавний пенсійний фонд ТПП України.

 

На 31.12.2020 загальна сума активів НПФ в управлінні КУА «Національний резерв»

НПФ

Вартість чистих активів,
тис. грн.

Кількість учасників,
осіб

Резерв Ровенщины Відкритий недержавний пенсійний фонд
«Резерв Рівненщини»
6 775,37
1 363
ТПП України Корпоративний недержавний пенсійний фонд
ТПП України
3 253,32
740
Столичный резерв Відкритий недержавний пенсійний фонд
«Столичний резерв»
6 057,73
348

Керуючи активами недержавних пенсійних фондів, ми в основному використовуємо 2 інструменти фондового ринку: облігації і банківські депозити. Відповідальність за пенсійне забезпечення учасників фонду накладає певний відбиток на стратегію інвестування - ми або взагалі виключаємо ризиковані інструменти, або інвестуємо в них мізерну частину активів фонду. Крім того, в умовах фінансової кризи з'являються як нові можливості, так і нові ризики, що також впливає на стратегію інвестування.

У будь-якому випадку, частка ризикованих активів або активів з високим ступенем волатильності (наприклад акцій українських компаній) допускається на рівні не вище 10%. 90% коштів фондів інвестовані в ОВДП (облігації внутрішньої державної позики), облігації емітентів з високим рівнем надійності і, а також депозити надійних банків ( «Ощадбанк», «Укрексімбанк» та ін.). Крім того, постійно здійснюються операції з продажу деяких активів фонду з торговим прибутком, що істотно збільшує показники прибутковості.